Baku Botanical Institute
Mərkəzi Nəbatat Bağı
Botanical Garden Komarov, Herbarium and Baku Botanical Institute

Potamdarskoye Avenue 40, AZ 1073, Baku, Azerbaijan Republic

www.aznabatat.com


Der Zentrale botanische Garten in Baku

Botanická zahrada akademie věd byla založena v roce 1934. Rozkládá se přibližně na 16 ha v kopcovité části města, u silnice vedoucí k městu Lokbatan. V zahradě roste okolo 1000 druhů rostlin v krytých expozicích a okolo 1200 druhů ve venkovních prostorech. Je zde umístěno více než 2000 stromů, keřů a květin ázerbájdžánské flóry. Botanická zahrada zahrnuje vedle venkovních ploch také skleníky pro citrusové rostliny a květiny, lesopark, 3 vodní nádrže, laboratoř a správní budova botanické zahrady.

V letech 2006-2008, kdy jsem zahradu navštívil, byla v dost neutěšeném stavu. Skleníky poničené, popisky rostlin neexistovaly a nedá se říci, že by byla i nějak hojně navštěvována. Na celém komplexu je však vidět, že byl původně navržen velkoryse a muselo se jistě jednat o zajímavou zahradu.

Eingagng (Foto Jan Mynar) Opuntia sp. (Foto Jan Mynar)
Exposition der Kakteen und Sukkulenten (Foto Jan Mynar) Hauptgewächshaus, vepředu vorne das Gewächshaus mit der Sammlung der Kakteen (Foto Jan Mynar)

Arboretum Mardakan (Dendro Park)

Arboretum se nachází přibližně 40 km východně od Baku ve městečku Mardakan na poloostrově Abšeron. Jedná se spíše o městský park s několika skleníky, malou vodní nádrží se šlapadly a zookoutkem. Celá zahrada se rozprostírá kolem vily naftového "barona" Muchtarova.

Historie vzniku celého komplexu začíná již v roce 1926. Nedá se však říci, že by park byl něčím zajímavý. V letech 2006-2008 byl stejně jako mnoho ostatních podobných míst v Ázerbájdžánu značně zanedbaný a zdevastovaný.

Ein Gewächshaus (Foto Jan Mynar) Interier vom Gewächshaus (Foto Jan Mynar)
Agave americana (Foto Jana Mynarova) Ständer für Kakteen (Foto Jana Mynarova) Ständer für Sukkulenten (Foto Jana Mynarova)
? (Foto Jana Mynarova)


Verzeichnis der Pflanzen der Gattungen Acharagma, Escobaria und Ortegocactus


Keine Pflanzen von der Gattungen Acharagma, Escobaria ani Ortegocactus wurden gefunden.
Verkehrsverbindung - Der Zentrale botanische Garten in Baku:

Zu Fuß aus der Stadtmitte oder mit Taxi.

 


ornament

© 2002-2010   Jan Mynar

Last modified December 31, 2010[ HOME ]